Pēc neveiksmīga ziņojuma Intel zaudēja kapitalizāciju savam konkurentam AMD

 Сервисный центр КАМПУТАРНАЯ  8

 

Tirgus kapitalizācijas ziņā AMD atkal ir pārspējis savu konkurentu Intel. Uzņēmumi mainīja pozīcijas pēc tam, kad Intel ziņoja par ļoti sarežģītu ceturksni, kurā uzņēmums zaudēja pusmiljardu dolāru. Tikmēr AMD rīt ziņos par saviem otrā ceturkšņa ieņēmumiem, un sagaidāms, ka tas apstiprinās spēcīgu trīs mēnešu izaugsmi. Šī nav pirmā reize, kad AMD ir pārspējis Intel tirgus kapitalizācijas ziņā. Tas notika februārī, kad Team Red iegādājās Xilinx par 49 miljardiem ASV dolāru, palielinot tā tirgus apjomu līdz 197,75 miljardiem ASV dolāru, pārspējot Intel 197,24 miljardus ASV dolāru par 51 miljonu ASV dolāru. AMD izdevās pārspēt Intel tikai dažas nedēļas, pirms Chipzilla atkal kļuva par vērtīgāku uzņēmumu.

 


Taču paisums pavērsās pēc Intel katastrofālā ceturkšņa ziņojuma, kurā tika paziņots par ieņēmumu samazināšanos par 22% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu līdz 15,3 miljardiem ASV dolāru un 454 miljonu ASV dolāru zaudējumiem, kas ir 109% kritums salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu. Intel vainoja vilšanos skaitļos tos pašus faktorus, uz kuriem norāda visi neizlēmīgie tehnoloģiju uzņēmumi: ekonomika, kas svārstās uz lejupslīdes sliekšņa, pieprasījuma kritums pēc bloķēšanas uzplaukuma un konservatīvi patērētāju izdevumi.

 


Intel akcijas pēc ziņojuma publicēšanas nokritās gandrīz par 5 $ līdz 36 $, samazinot tirgus kapitalizāciju līdz 148,47 miljardiem dolāru rakstīšanas laikā. Lai gan AMD savus ceturkšņa rezultātus neatklās līdz rītdienai, sagaidāms, ka uzņēmums mainīs drūmo tendenci ar spēcīgu pieaugumu. Analītiķi prognozē ieņēmumus 6,5 miljardu dolāru apmērā, kas ir par 70% vairāk nekā iepriekšējā gadā. Un, lai gan kopš gada sākuma tās akcijas ir ievērojami kritušās, ar ko saskaras gandrīz katrs uzņēmums, cena pēdējā mēneša laikā ir pieaugusi par 28,7%, palielinot AMD tirgus kapitalizāciju līdz 153,09 miljardiem ASV dolāru, kas ir gandrīz par 5 miljardiem ASV dolāru vairāk nekā iepriekšējā mēnesī. Intel.

Tirgus kapitalizāciju aprēķina, reizinot akcijas cenu ar kopējo apgrozībā esošo uzņēmuma akciju skaitu. Tie galvenokārt ir simboliski, bet var palīdzēt ilustrēt uzņēmuma pašreizējo stāvokli. Intel joprojām dominē procesoru tirgū. Jaunākā Steam aptauja liecina, ka tā procesori ir instalēti 68,47% dalībnieku datoros, taču AMD jau gadiem ir samazinājusi šo daļu, pateicoties Zen arhitektūras ieviešanai 2017. gadā. Būs interesanti vērot gaidāmo cīņu starp šiem tehnoloģiju titāniem.

Mani izvelētie pakalpojumi
Tukšs
Nepareizi aizpildīts
Nepareizi aizpildīts